ПрАТ "Івано-Франківськголовпостач"

Код за ЄДРПОУ: 04542749
Телефон: 0342 78 74 62, 096 423 61 62
e-mail: nadiyka.lviv@gmail.com
Юридична адреса: м. Івано-Франківськ, вул. Автоливмашівська, 2А
 
Дата розміщення: 30.04.2018

Річний звіт за 2017 рік

Примітки до фінансової звітності, складеної відповідно до міжнародних стандартів фінансової звітності

Змiст
Примiтка 1. Загальна iнформацiя про ПАТ «Iвано-Франкiвськголовпостач» 2
Примiтка 2. Основи пiдготовки фiнансової звiтностi 2
Примiтка 2.1. Загальна iнформацiя щодо пiдготовки фiнансової звiтностi, звiт про вiдповiднiсть МСФЗ 2
Примiтка 2.2. Основи облiкової полiтики та складання звiтностi 3
Примiтка 2.2.1. Визнання та оцiнка активiв Товариства 3
Примiтка 2.2.2. Основнi засоби 5
Примiтка 2.2.3. Нематерiальнi активи 5
Примiтка 2.2.4. Податок на прибуток 6
Примiтка 2.2.5. Доходи та витрати 6
Примiтка 2.2.6. Орендованi активи 6
Примiтка 2.2.7. Ефект змiн в облiковiй полiтицi та виправлення суттєвих помилок 6
Примiтка 2.2.8. Винагороди персоналу 6
Примiтка 2.3. Новi та переглянутi стандарти. 7
Примiтка 3. Нематерiальнi активи (р. 1000-1002 Балансу) 8
Примiтка 4. Основнi засоби (р. 1010-1012 Балансу) 8
Примiтка 5. Незавершенi капiтальнi iнвестицiї (р.1005 Балансу) 9
Примiтка 6. Запаси (р. 1100-1110 Балансу) 9
Примiтка 7. Дебiторська заборгованiсть за продукцiю, товари, роботи, послуги (р. 1125 Балансу) 9
Примiтка 8. Статутний капiтал (р. 1400 Балансу) 9
Примiтка 9. Розкриття iнформацiї про пов’язанi сторони 9
Примiтка 10. Ризики 10
Примiтка 11. Дата затвердження фiнансової звiтностi до випуску та подiї пiсля звiтного перiоду 10




Примiтка 1. Загальна iнформацiя про ПАТ «Iвано-Франкiвськголовпостач»
Публiчне акцiонерне товариство «Iвано-Франкiвськголовпостач» розташоване за адресою: Україна, 78400, м. Iвано-Франкiвськ, вул. Автоливмашiвська, 2а
Товариство створено шляхом корпоратизацiї державного пiдприємства Iвано-Франкiвська товарно-сировинна компанiя «Iвано-Франкiвськголовпостач» На момент початку корпоратизацiї 25% акцiй пiдприємства належало Фонду державного майна України.
Статут ВАТ «Iвано-Франкiвськголовпостач зареєстровано 11.03.1994р. виконавчим комiтетом Iвано-Франкiвської мiської ради.
Вiдповiдно до рiшення загальних зборiв акцiонерiв вiд 14.04.2011р., та вимог Закону України «Про цiннi папери i фондовий ринок» вiд 23 лютого 2006 року №3480-IV, ВАТ «Iвано-Франкiвськголовпостач» змiнило назву на ПАТ «Iвано-Франкiвськголовпостач». Нова редакцiя статуту зареєстрована виконавчим комiтетом Iвано-Франкiвської мiської ради 18.05.2011р. №11191050012000143.
Основними видами дiяльностi Товариства є:
- оптова торгiвля металами та металевими рудами;
- оптова торгiвля деревиною,будiвельними матерiалами та санiтарно-технiчним обладнанням;
- iншi види роздрiбної торгiвлi в неспецiалiзованих магазинах;
- виробництво будiвельних металевих конструкцiй;
- транспортне оброблення вантажiв.;
- постачання готових страв;
- надання в оренду й експлуатацiю власного чи орендованого нерухомого майна
Органами управлiння Товариства у вiдповiдностi з дiючим законодавством України та Статутом є:
- Загальнi збори акцiонерiв;
- Наглядова рада;
- Генеральний директор;
- Ревiзiйна комiсiя
До органiзацiйної структури Товариства входять такi пiдроздiли:
- Адмiнiстративне управлiння (менеджмент)
- Адмiнiстративне управлiння (Ковель)
- Вiддiл бухгалтерського облiку та звiтностi
- Технiчна служба
- Комерцiйна служба (вiддiл торгiвлi будматерiалами (Луцьк))

Примiтка 2. Основи пiдготовки фiнансової звiтностi
Примiтка 2.1. Загальна iнформацiя щодо пiдготовки фiнансової звiтностi, звiт про вiдповiднiсть МСФЗ
Фiнансова звiтнiсть Товариства пiдготовлена на основi облiкових полiтик та облiкових оцiнок вiдповiдно до Мiжнародних стандартiв фiнансової звiтностi (МСФЗ) в дiючiй редакцiї затвердженiй Радою з Мiжнародних стандартами фiнансової звiтностi (Рада з МСФЗ) станом на 31.12.2017 року.
Дана фiнансова звiтнiсть за рiк, що завершився 31 грудня 2017 р., пiдготовлена вiдповiдно до МСФЗ.
Дана фiнансова звiтнiсть пiдготовлена вiдповiдно до принципу оцiнки за первiсною вартiстю окрiм статтi дебiторська заборгованiсть за товари, роботи i послуги яка наведена за вирахуванням резерву сумнiвних боргiв.
Фiнансова звiтнiсть представлена в тисячах гривень, а всi суми округленi до цiлих тисяч.
Звiти представленнi по формi затвердженiй нацiональними П(с)БО у вiдповiдностi до ЗУ «Про бухгалтерський облiк i фiнансову звiтнiсть в Українi».
Для досягнення порiвняльностi iнформацiї при переходi на МСФЗ проведено також трансформацiю за рiк, що почався 01.01.2011р. i закiнчився 31.12.2011р.
Примiтка 2.2. Основи облiкової полiтики та складання звiтностi
Основнi принципи бухгалтерського облiку та звiтностi Товариства базуються на Законах України «Про бухгалтерський облiк та фiнансову звiтнiсть в Українi», Податковому кодексi України, нацiональних положеннях (стандартах) бухгалтерського облiку, МСФЗ та iнших.
Товариство здiйснює бухгалтерський облiк в нацiональнiй валютi.
Операцiї вiдображаються в тому звiтному перiодi, в якому вони були здiйсненi, незалежно вiд дати руху коштiв за ними.
Облiкова полiтика Товариства ґрунтується на наступних основних принципах
бухгалтерського облiку:
- повне висвiтлення
- превалювання сутностi над формою
- автономнiсть
- обачнiсть
- безперервнiсть
- нарахування та вiдповiднiсть доходiв i витрат
- послiдовнiсть
- iсторична (фактична) собiвартiсть.
Облiкова полiтика Товариства враховує такi методи оцiнки активiв та зобов’язань, що активи i зобов’язання мають бути оцiненi та вiдображенi в облiку таким чином, щоб не переносити iснуючi фiнансовi ризики, якi потенцiйно загрожують фiнансовому становищу, на наступнi звiтнi перiоди.
Методи оцiнки активiв та зобов’язань, окремих статей звiтностi здiйснюються у вiдповiдностi до вимог МСФЗ.
В основу облiкової полiтики Товариства, на пiдставi якої складалась рiчна фiнансова звiтнiсть, покладено наступнi оцiнки окремих статей активiв та зобов’язань:
- активи i зобов’язання облiковуються за вартiстю їх придбання чи виникнення (за первiсною собiвартiстю або справедливою вартiстю).
- при облiку за первiсною (iсторичною) вартiстю активи визнаються за сумою фактично сплачених за них коштiв, а зобов’язання – за сумою мобiлiзованих коштiв в обмiн на зобов'язання.
- при облiку за справедливою (ринковою) вартiстю активи визнаються за тiєю сумою коштiв, яку необхiдно було б сплатити для придбання таких активiв на час складання звiтностi, а зобов’язання – за тiєю сумою коштiв, яка б вимагалася для проведення розрахунку у поточний час.
- приведення вартостi активiв у вiдповiднiсть iз ринковою здiйснюється шляхом їх переоцiнки.
Примiтка 2.2.1. Визнання та оцiнка активiв Товариства
Основнi засоби – матерiальнi цiнностi, вартiсть яких перевищує 6000 грн. i термiн використання бiльше одного року, облiковуються за первiсною вартiстю придбання, яка складається з цiни придбання, непрямих податкiв, що не пiдлягають вiдшкодуванню, та iнших витрат безпосередньо пов’язаних з його придбанням та доведенням до стану, у якому вiн придатний для використання за призначенням. Пiд час експлуатацiї основнi засоби оцiнюються за собiвартiстю. Собiвартiсть основних засобiв збiльшується на суму витрат, пов'язаних iз полiпшенням об'єкта (модернiзацiя, модифiкацiя, добудова, дообладнання, реконструкцiя тощо), у результатi чого збiльшуються майбутнi економiчнi вигоди, первiсноочiкуванi вiд використання цього об'єкта.
Нематерiальнi активи облiковуються за первiсною вартiстю, яка складається з цiни придбання, непрямих податкiв, що не пiдлягають вiдшкодуванню, та iнших витрат безпосередньо пов’язаних з його придбанням та доведенням до стану, у якому вiн придатний для використання за призначенням. Первiсна вартiсть нематерiальних активiв збiльшується на суму витрат, пов’язаних з удосконаленням цих нематерiальних активiв i пiдвищенням їх можливостей та строку використання. Пiд час експлуатацiї нематерiальнi активи оцiнюються за собiвартiстю.
Iншi необоротнi матерiальнi активи - матерiальнi цiнностi, вартiсть яких становить до 6000 грн. i термiн використання бiльше одного року, облiковуються за первiсною вартiстю , яка складається з цiни придбання, непрямих податкiв, що не пiдлягають вiдшкодуванню, та iнших витрат безпосередньо пов’язаних з його придбанням та доведенням до стану, у якому вiн придатний для використання за призначенням.
Дебiторська заборгованiсть визнається активом, якщо iснує ймовiрнiсть отримання Товариством майбутнiх економiчних вигод та може бути достовiрно визначена її сума.
Поточна дебiторська заборгованiсть за продукцiю, товари, роботи, послуги визнається активом одночасно з визнанням доходу вiд реалiзацiї продукцiї, товарiв, робiт i послуг та оцiнюється за первiсною вартiстю.
У разi вiдстрочення платежу за продукцiю, товари, роботи, послуги з утворенням вiд цього рiзницi мiж справедливою вартiстю дебiторської заборгованостi та номiнальною сумою грошових коштiв та/або їх еквiвалентiв, що пiдлягають отриманню за продукцiю, товари, роботи, послуги, така рiзниця визнається дебiторською заборгованiстю за нарахованими доходами (процентами) у перiодi її нарахування.
Поточна дебiторська заборгованiсть, яка є фiнансовим активом, включається до пiдсумку балансу за чистою реалiзацiйною вартiстю. Для визначення чистої реалiзацiйної вартостi на дату балансу обчислюється величина резерву сумнiвних боргiв, за методом застосування абсолютної суми сумнiвної заборгованостi;
Iншi активи Товариства облiковуються за первiсною вартiстю в нацiональнiй, валютах.
Запаси матерiальних цiнностей - господарськi матерiали i малоцiннi та швидкозношуванi предмети (запаси) оприбутковуються за фактичними цiнами придбання – первiсною вартiстю, включаючи витрати на доставку, податки, збори та iншi обов’язковi платежi (крiм тих, що згодом вiдшкодовуються Товариству). Первiсною вартiстю запасiв, що виготовляються власними силами Товариства, визнається їх собiвартiсть.
Запаси - активи, якi:
- утримуються для подальшого продажу (розподiлу, передачi) за умов звичайної господарської дiяльностi;
- перебувають у процесi виробництва з метою подальшого продажу продукту виробництва;
- утримуються для споживання пiд час виробництва продукцiї, виконання робiт та надання послуг, а також управлiння пiдприємством/установою.
Грошовi кошти та їх еквiваленти – грошi в касi та на рахунках в Банках, а також еквiваленти грошових коштiв, якi є короткостроковими високолiквiдними iнвестицiями, що вiльно конвертуються i яким притаманний незначний ризик змiни їх вартостi.
Кошти облiковуються за первiсною вартiстю згiдно договорами в нацiональнiй валютi. Нарахування витрат здiйснюється в тому перiодi, до якого вони належать.
Доходи i витрати облiковуються у перiодi, до якого вони належать.
Доходи - це збiльшення економiчних вигiд, вiдображаються в бухгалтерському облiку в момент їх виникнення незалежно вiд дати надходження. Облiк здiйснюється в валютi України. Облiк доходiв здiйснюється на пiдставi заключених договорiв та цiн на продукцiю встановлених Товариством.
Витрати – це зменшення активiв або збiльшення зобов’язань, що призводять до зменшення власного капiталу (за винятком зменшення капiталу внаслiдок його вилучення або розподiлу власниками). Вiдображаються в бухгалтерському облiку в момент їх виникнення незалежно вiд дати сплати грошових коштiв. Облiк здiйснюється в валютi України. Облiк витрат, що були понесенi в зв’язку з виготовленням продукцiї, виконанням робiт, наданням послуг вiдображаються в момент визнання доходiв вiд реалiзацiї такої продукцiї, товарiв, робiт, послуг. Витрати, якi неможливо прямо пов'язати з доходом певного перiоду, вiдображаються у складi витрат того звiтного перiоду, в якому вони були здiйсненi, нарахування таких витрат здiйснюється не рiдше одного разу на мiсяць.
Примiтка 2.2.2. Основнi засоби
Придбанi основнi засоби облiковуються за первiсною вартiстю з врахуванням реальної суми переоцiнки основних засобiв до ринкових цiн. Одиницею облiку основних засобiв рахується окремий об’єкт.
Для нарахування амортизацiї основних засобiв використовується прямолiнiйний метод нарахування амортизацiї. Амортизацiя нараховується у вiдповiдностi до груп основних засобiв i термiну корисного використання за кожним об’єктом основних засобiв до досягнення балансової вартостi об’єкта нульового значення.
При розрахунку амортизованої вартостi лiквiдацiйна вартiсть ОЗ прирiвнюється до нуля.
Дiапазон строкiв корисного використання включає:
№ групи Найменування основних засобiв Термiн корисного використання, роки
Група 1 Земельнi дiлянки -
Група 3 Будiвлi,споруди 15-20
Група 4 Машини та обладнання (крiм комп’ютерної технiки) 5
Група 4 Комп’ютерна технiка 2
Група 5 Транспортнi засоби 5
Група 6 Iнструменти, прилади, iнвентар 4
Група 9 Iншi основнi засоби 1

Амортизацiя МНМА здiйснюється шляхом нарахування 100% зносу в момент введення в експлуатацiю.
Протягом звiтного року Товариства не змiнювало норми амортизацiї, термiни корисного використання.
Пiд час переходу Товариства на МСФЗ прийнято рiшення про те, що переоцiнку основних засобiв не проводити за недоцiльнiстю, та облiковувати за залишковою вартiстю.
Примiтка 2.2.3. Нематерiальнi активи
Визнання й оцiнка нематерiальних активiв здiйснюється вiдповiдно до Мiжнародного стандарту бухгалтерського облiку 38 «Нематерiальнi активи». Нематерiальнi активи зараховуються на баланс за первiсною вартiстю. Формування первiсної вартостi НА залежить вiд способу надходження. Строк корисного використання нематерiальних активiв визначається Товариством самостiйно, при визнаннi НА активом, але не бiльше 120 мiсяцiв.
Нарахування амортизацiї нематерiальних активiв здiйснюється протягом строку їх корисного використання. Основними показниками, якi враховуються при нарахуваннi амортизацiї НА є:
- термiн корисного використання об’єкта НА;
- лiквiдацiйна вартiсть об’єкта НА;
- метод амортизацiї.
При розрахунку амортизовуваної вартостi лiквiдацiйна вартiсть НА прирiвнюється до нуля. Нарахування амортизацiї здiйснюється прямолiнiйним методом. НА з нульовою залишковою вартiстю значаться в облiку доти, доки iснує можливiсть отримувати економiчнi вигоди вiд їх використання.
Примiтка 2.2.4. Податок на прибуток
Згiдно з чинним законодавством, оподаткування податком на прибуток товариства здiйснюється на загальних пiдставах.
Вiдповiдно до Податкового кодексу ставка податку на прибуток з 1 сiчня 2014 року складає 18% i протягом 2017 року не змiнювалась.
Визнання витрат (доходiв), активiв та зобов’язань, пов’язаних з податком на прибуток здiйснювалося Товариством вiдповiдно до Мiжнародного стандарту бухгалтерського облiку 12 «Податки на прибуток».
Примiтка 2.2.5. Доходи та витрати
Доходи i витрати визнаються Товариством за таких умов:
а) визнання реальної заборгованостi за активами та зобов'язаннями Товариства;
б) фiнансовий результат операцiї, пов'язаної з наданням (отриманням) послуг, може бути точно визначений.
Доходи i витрати, що виникають у результатi операцiй, визначаються договором мiж її учасниками або iншими документами, оформленими згiдно з вимогами чинного законодавства України.
Доходи i витрати визнаються за кожним видом дiяльностi Товариства. Критерiї визнання доходу i витрат застосовуються окремо до кожної операцiї. Кожний вид доходу i витрат вiдображається в бухгалтерському облiку окремо. У результатi використання активiв Товариством iншими сторонами доходи визнаються у виглядi процентiв, роялтi. Проценти визнаються у тому звiтному перiодi, до якого вони належать, та розраховуються, виходячи з бази їх нарахування та строку користування вiдповiдними активами або сум заборгованостi Товариства. Умовою визнання процентiв є iмовiрнiсть отримання Товариством економiчної вигоди.
Визнання доходiв Товариством здiйснюється за методом нарахування. Нарахування доходiв (витрат) здiйснюється з дати оформлення документа, що пiдтверджує надання (отримання) послуги, реалiзацiї продукцiї.
Примiтка 2.2.6. Орендованi активи
Операцiї з оренди активiв вiднесенi Товариством до операцiйної оренди. Там, де Товариство є орендарем, платежi за договорами операцiйної оренди визнаються як витрати на рiвномiрнiй основi протягом строку оренди. Пов'язанi з цим витрати, такi як технiчне обслуговування i страхування, вiдносяться на витрати по мiрi їх виникнення.
Там, де Товариство є орендодавцем, платежi за договорами операцiйної оренди визнаються як доходи на рiвномiрнiй основi протягом строку оренди. Пов'язанi з цим витрати, такi як технiчне обслуговування i страхування, вiдносяться на витрати по мiрi їх виникнення. Амортизацiя наданого в оренду основного засобу вiдноситься на витрати на загальних пiдставах.
Примiтка 2.2.7. Ефект змiн в облiковiй полiтицi та виправлення суттєвих помилок
Облiкова Полiтика Товариства затверджена 29 грудня 2016 року.
Протягом 2017 року Товариство не вносило змiн до Облiкової Полiтики та не здiйснювала корегування суттєвих помилок, у зв’язку з їх вiдсутнiстю.
Примiтка 2.2.8. Винагороди персоналу
Всi винагороди персоналу в Товариствi є короткостроковими винагородами (включаючи вiдпустку) оцiнюються як поточнi зобов'язання, включаються в зобов'язання по персоналу та оцiнюються за недисконтованими сумами, якi Товариство планує виплатити в результатi невикористаних прав.
Товариство сплачує фiксованi внески до незалежних органiв та страхує окремих спiвробiтникiв якщо це вимагається законодавством України. Товариство не має юридичного або визначеного зобов'язання щодо сплати внескiв на додаток до фiксованих внескiв, якi визнаються як витрати в тому перiодi, в якому нараховано виплати працiвникам.
Примiтка 2.3. Новi та переглянутi стандарти.
Товариство вперше застосувала деякi новi стандарти i поправки до чинних стандартiв, якi вступають в силу для рiчних перiодiв, що починаються 1 сiчня 2017 року або пiсля цiєї дати. Товариство не застосовувала опублiкованi достроково стандарти, роз'яснення або поправки, якi були випущенi, але не вступили в силу.
Характер i вплив цих змiн розглядаються нижче. Хоча новi стандарти i поправки застосовувалися вперше в 2017 роцi, вони не мали iстотного впливу на рiчну фiнансову звiтнiсть Товариства. Характер i вплив кожного нового стандарту (поправки) описанi нижче:
Поправки до МСБО (IAS) 7 «Звiт про рух грошових коштiв» - «Iнiцiатива в сферi розкриття iнформацiї»
Поправки вимагають, щоб органiзацiя розкривала iнформацiю про змiни в зобов'язаннях, обумовлених фiнансовою дiяльнiстю, включаючи як змiни, зумовленi грошовими потоками, так i змiни, не обумовленi ними (наприклад, прибуток або збитки вiд змiни валютних курсiв). Поправки не впливають на фiнансову звiтнiсть Товариства, оскiльки в аналiзованому перiодi вiдсутнi такi операцiї.
Поправки до МСБО (IAS) 12 «Податки на прибуток» - «Визнання вiдстрочених податкових активiв щодо нереалiзованих збиткiв»
Поправки роз'яснюють, що суб’єкт господарювання повинен враховувати те, чи обмежує податкове законодавство джерела оподатковуваного прибутку, за рахунок яких вiн може робити вирахування при вiдновленнi такої тимчасовою рiзницi, пов'язаної з нереалiзованими збитками. Крiм того, поправки мiстять вказiвки щодо того, як суб’єкт господарювання повинен визначати майбутнiй оподаткований прибуток, i описують обставини, при яких оподатковуваний прибуток може передбачати вiдшкодування деяких активiв в сумi, що перевищує їх балансову вартiсть. Товариство застосувала поправки ретроспективно. Однак їх застосування не мало впливу на фiнансовий стан i результати дiяльностi Товариства, оскiльки Товариство не має тимчасових рiзниць або активiв, якi належать до сфери застосування даних поправок.
Щорiчнi удосконалення МСФЗ, перiод 2014-2016 рр.
Поправки до МСФЗ (IFRS) 12 «Розкриття iнформацiї про частки участi в iнших суб'єктах господарювання» - «Роз’яснення сфери застосування вимог до розкриття iнформацiї в МСФЗ (IFRS) 12».
Поправки роз'яснюють, що вимоги до розкриття iнформацiї в МСФЗ (IFRS) 12, застосовуються щодо частки участi суб’єктiв господарювання в дочiрньому пiдприємствi, спiльному пiдприємствi або асоцiйованому пiдприємствi (або частини частки в спiльному пiдприємствi або асоцiйованому пiдприємствi), яка класифiкується (або включається до складу лiквiдацiйної групи, яка класифiкується) як призначена для продажу.
Поправки не впливають на фiнансову звiтнiсть Товариства.

Примiтка 3. Нематерiальнi активи (р. 1000-1002 Балансу)
В поточному перiодi Товариство не здiйснювало внутрiшнiх розробок власних нематерiальних активiв, не проводило їх переоцiнок, перерахунку корисностi об’єктiв. Рух нематерiальних активiв наведено в табл. 1.
Таблиця 1
Групи нематерiальних активiв Залишок на початок року Надхо-дження Вибуття Нарахова-но амортизацiї за рiк Залишок на кiнець року
первiсна вартiсть знос Первiсна вартiсть знос первiсна вартiсть знос
1 2 3 4 5 6 7 8 9
2017 рiк
Iншi нема-терiальнi активи 72 59 13 72 72
Разом за 2017 рiк 72 59 13 72 72
2016
Iншi нема-терiальнi активи 72 47 72 59
Разом за 2016 рiк 72 47 72 59
Примiтка 4. Основнi засоби (р. 1010-1012 Балансу)
Вiдомостi щодо руху основних засобiв наведено в таблицi 2.
Таблиця 2
Групи основних засобiв Залишок на початок року Надiйшло за рiк Вибуло за рiк Нарахована амортизацiї за рiк Втрати вiд зменшення корисностi Залишок на кiнець року

первiсна вартiсть знос первiсна вартiсть знос первiсна вартiсть знос
1 3 4 5 8 9 10 11 14 15
2017 рiк
Земельнi дiлянки 1446 1446
Будинки, споруди та передавальнi пристрої 65504 30955 752 504 66256 31459
Машини та обладнання 1322 1268 36 36 20 1286 1252
Транспортнi засоби 477 352 96 26 21 84 547 415
Iнструменти, прилади, iнвентар (меблi) 80 61 32 20 112 81
Iншi основнi засоби
Бiблiотечнi фонди
Малоцiннi необоротнi матерiальнi активи 97 96 13 12 11 13 98 98
Разом 68926 32732 893 74 68 641 69745 33305
2016 рiк
Земельнi дiлянки 568 878 1446
Будинки, споруди та передавальнi пристрої 64251 30673 1287 34 16 298 65504 30955
Машини та обладнання 1342 1280 19 39 38 26 1322 1268
Транспортнi засоби 494 284 10 17 12 80 477 352
Iнструменти, прилади, iнвентар (меблi) 71 42 9 19 80 61
Iншi основнi засоби
Бiблiотечнi фонди
Малоцiннi необоротнi матерiальнi активи 100 100 6 9 9 5 97 96
Разом 66826 32379 2199 99 75 428 68926 32732


Примiтка 5. Незавершенi капiтальнi iнвестицiї (р.1005 Балансу)
Капiтальнi iнвестицiї станом на 31.12.2017р. та 31.12.2016р. наведено в таблицi 3.
Таблиця 3
Капiтальнi iнвестицiї на 31.12.2016р. на 31.12.2017р.
Капiтальне будiвництво - -
Придбання (виготовлення) основних засобiв 2232 880
Придбання (виготовлення) iнших необоротних матерiальних активiв 6 13
Придбання (створення) нематерiальних активiв - -
Разом 2238 893
Примiтка 6. Запаси (р. 1100-1110 Балансу)
Класифiкацiя залишкiв запасiв станом на 31.12.2017р. та 31.12.2016р. наведена в таблицi 4.
Таблиця 4
Найменування показника на 31.12.2016р. на 31.12.2017р.
Сировина i матерiали 119 136
Купiвельнi напiвфабрикати та комплектуючi вироби 3 3
Паливо 16 17
Запаснi частини 177 238
Малоцiннi та швидкозношуванi предмети 26 26
Готова продукцiя 13 13
Товари 1630 1655
Разом 1984 2085
Примiтка 7. Дебiторська заборгованiсть за продукцiю, товари, роботи, послуги (р. 1125 Балансу)
Рух резерву пiд сумнiвну дебiторську заборгованiсть за 2017р. та 2016р. наведено в табл. 5.
Таблиця 5
Найменування показника 2016 рiк 2017 рiк
Залишок на початок року 266 266
Формування резерву сумнiвних боргiв 2 1
Списання безнадiйних боргiв 2 1
Залишок на кiнець року 266 266
Примiтка 8. Статутний капiтал (р. 1400 Балансу)
Таблиця 6
Найменування статтi Простi акцiї Привiлейованi акцiї Всього
кiлькiсть Сума, тис. грн. кiлькiсть Сума, тис. грн. кiлькiсть Сума, тис. грн.
Статутний фонд на початок звiтного перiоду 1529212 382 - 1529212 382
Статутний фонд на кiнець звiтного перiоду 1529212 382 - 1529212 382
Вартiсть однiєї акцiї 0,25 коп. За звiтний перiод руху коштiв по статутному капiталу не було.
Примiтка 9. Розкриття iнформацiї про пов’язанi сторони
Сторони вважаються пов’язаними у тому випадку, коли одна сторона має можливiсть контролювати iншу сторону або здiйснює суттєвий вплив на iншу сторону при прийняттi фiнансових та операцiйних рiшень.
Умови здiйснення операцiй iз пов’язаними сторонами встановлюються у момент здiйснення операцiй. Пов’язаними сторонами для Товариства є Генеральний директор, члени Наглядової ради та члени їх сiмей, суб’єкти господарювання, що перебувають пiд спiльним контролем. В 2017 та 2016 роках Товариство не проводило операцiй з пов’язаними особами за винятком виплат провiдному управлiнському персоналу та позики фiзичнiй особi-засновнику.
Провiдному управлiнському персоналу Товариства нараховувалась i виплачувалась заробiтна плата вiдповiдно до встановленої системи оплати працi. Товариство не здiйснює спецiальних виплат управлiнському персоналу. Всi виплати працiвникам обумовленi колективними договорами. За 2017 рiк розмiр витрат на оплату працi провiдного управлiнського персоналу склав 107 тис. грн. (за 2016 рiк - 82 тис. грн.). Станом на 31.12.2017р. залишок заборгованостi з оплати працi перед провiдним управлiнським персоналом вiдсутнiй.
Протягом 2017 року була надана i повернута безпроцентна позика фiзичнiй особi-засновнику у розмiрi 6 тис. грн.
Примiтка 10. Ризики
Товариство схильне до рiзних ризикiв у зв'язку з наявнiстю фiнансових iнструментiв. Основними видами ризикiв є ринковий ризик i ризик лiквiдностi. Товариство не бере активної участi в торгiвлi фiнансовими активами в спекулятивних цiлях та не випускає опцiонiв.
Ризик лiквiдностi полягає у тому, що Товариство можливо не зможе виконати свої зобов'язання. Товариство управляє своєю лiквiднiстю шляхом монiторингу запланованих витрат, а також прогнозу потокiв грошових коштiв, що виникають щодня у зв’язку з дiяльнiстю.
Примiтка 11. Дата затвердження фiнансової звiтностi до випуску та подiї пiсля звiтного перiоду
Ця фiнансова звiтнiсть була затверджена до випуску В.о. Генерального директора Товариства 28.02.2018р.
Вiдповiдно до засад, визначених МСБО 10 «Подiї пiсля звiтної дати» подiї, що потребують коригування активiв та зобов’язань не виникають.


В.о. Генерального директора Жигалюк Б.М.


Головний бухгалтер Данилюк Г.М.

д/н

д/н

д/н